Ίντερ

Νωθρή στο πρώτο μέρος της συνάντησης στο γειτονικό Μπέργκαμο, αρκετά καλύτερη στην επανάληψη αλλά οι Ραφίνια, Έντερ και Πέρισιτς υπήρξαν άστοχοι στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και εύλογα ήρθε το τελικό 0-0 με την Αταλάντα. Τρία ματς χωρίς τρίποντο οι νερατζούρι που δείχνουν να κάνουν ακόμα μία ''κοιλιά'', μεγάλη η γκίνια στο επιθετικό κομμάτι όπου και ο Ικάρντι δείχνει και πάλι ντεφορμέ. Σε συνδυασμό με την ισοπαλία στο derby della capitale η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι παρέμεινε οριακά εκτός πρώτης τετράδας, 10-5-1 με 9/16 under το εντός έδρας ρεκόρ στο πρωτάθλημα.

Χωρίς κανένα πρόβλημα θα παραταχτεί η Ίντερ.

Bet Info - Ίντερ

Δε σκόραρε στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Κάλιαρι

Πολύ μεγάλη ανάσα πήρε η Κάλιαρι με τη νίκη (2-1) της στη Σαρδηνία επί της Ουντινέζε και μάλιστα με ανατροπή, με τους Παβολέτι και Τσεπιτέλι να σημειώνουν τα καθοριστικά γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο. Πέραν του ουσιαστικού μέρους όπου οι Σάρδοι ανέβηκαν στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη, το μεγαλύτερο κέρδος είναι η επιστροφή της ηρεμίας στο εσωτερικό του συλλόγου που έχει διαταραχτεί σοβαρά μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα. Τίποτα βέβαια δεν έχει τελειώσει ακόμα στη μάχη της παραμονής, 4-3-9 με 9/16 over ο εκτός νησιού απολογισμός των ροσομπλού.

Τιμωρημένοι είναι οι μέσοι Μπαρέλα και Τσιγκαρίνι.