Ίντερ

Η γκρίνια για τη διαιτησία σε προηγούμενα παιχνίδια έπιασε τόπο κατά τη φιλοξενία της Φιορεντίνα αφού το πέναλτυ που πήρε στο 45' ήταν πολύ αυστηρό και οδήγησε εν πολλοίς στη νίκη (2-1). Οι φιλοξενούμενοι βιόλα πάντως ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και το τρίποντο δεν ήρθε δίκαια για τους νερατζούρι που σκαρφάλωσαν στην πέμπτη θέση της κατάταξης. Η ομάδα του Μιλάνου έχει ευκαιρία να ανέβει κι άλλο βαθμολογικά αφού το εγγύς πρόγραμμα είναι βατό, την ερχόμενη Τετάρτη η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι θα δοκιμαστεί στην Ολλανδία απέναντι στην Αιντχόφεν για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Τραυματίας ο Βρσάλικο (Α).

Bet Info - Ίντερ

Η εστία της Ίντερ παραβιάστηκε και στα τρία πρώτα εντός έδρας παιχνίδια της.

Κάλιαρι

Η ξεκάθαρη κυριαρχία της στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού με τη Σαμπντόρια πήγε στράφι αφού δε μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ, πιο αμφίρροπο το ματς στην επανάληψη και οι δύο ομάδες εν τέλει συμβιβάστηκαν με την ιδέα της ισοπαλίας (0-0).  Το κακό για τους Σάρδους είναι πως αυτή ήταν η τρίτη φορά που αναδείχτηκαν ισόπαλοι σε ισάριθμα παιχνίδια στο γήπεδό τους και δείχνουν ανίκανοι να εκμεταλλευτούν τη νεότευκτη έδρα τους. Τουλάχιστον έχουν βελτιώσει σημαντικά την αμυντική τους συμπεριφορά σε σχέση με πέρυσι, 1-0-2 με 3/3 under μέχρι στιγμής μακριά από το νησί τους.