Ίντερ

Ζορίστηκε πολύ στο νοκ-άουτ παιχνίδι με τη Φιορεντίνα αλλά ο Λουκάκου έλυσε το γόρδιο δεσμό στο τελευταίο λεπτό της παράτασης χαρίζοντας της την πρόκριση με σκορ 1-2 στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Την προηγούμενη Κυριακή οι νερατζούρι είχαν παραχωρήσει ισοπαλία (2-2) στο ντέρμπυ με τη Ρόμα στο Ολίμπικο σε ένα μάλλον δίκαιο αποτέλεσμα, αν και βάση ευκαιριών θα μπορούσε να αποδράσει και με το τρίποντο. Στο -3 από την κορυφή και τη συμπολίτισσα Μίλαν βρίσκεται η ομάδα του Αντόνιο Κόντε που απόψε δίνει ένα πολύ κρίσιμο ντέρμπυ στη μάχη για τον τίτλο, πολύ καλές οι μέχρι τώρα επιδόσεις της στο στάδιο Μεάτσα (6-1-1 με 7/8 over).

Δεν υπολογίζονται απόψε οι Ντ' Αμπρόζιο (Α) και Πιναμόντι (Ε).

Bet Info - Ίντερ

5 συνεχόμενα γκολ/γκολ & over.

Γιουβέντους

Μολονότι προηγήθηκε της Τζένοα με σκορ 2-0, ισοφαρίστηκε σε 2-2 από τους μαχητικούς φιλοξενούμενους που έστειλαν το ματς στην παράταση, εκεί όμως η ποιότητα της οδήγησε στη νίκη (3-2) και στην πρόκριση στο Κύπελλο. Νωρίτερα η Μεγάλη Κυρία πέρασε με δυσκολία το εμπόδιο (3-1) της Σασσουόλο πετυχαίνοντας την τρίτη συνεχόμενη της νίκη που τη διατήρησε στο -7 από την κορυφή, συνεπώς απόψε στο Μιλάνο δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα πέραν της νίκης, όπως άλλωστε πέτυχε πριν από δύο εβδομάδες επί της άλλης ομάδας της πόλης. Μόνιμη πληγή πάντως η άμυνα των μπιανκονέρι που παραβιάζεται συνεχώς, χωρίς ήττα μακριά από το Τορίνο (4-4-0 με 5/8 over).

Δεν υπολογίζονται απόψε οι Σάντρο (Α), Κουαδράδο (Μ), Ντε Λιχτ (Α) και Ντιμπάλα (Ε).