Γρανάδα

Δεύτερη σερί ήττα για τη Γρανάδα στα τρία τελευταία της ματς, αυτή τη φορά με 2-1 απο τη Βαλένθια. Οι «νυχτερίδες» βρήκαν από πολύ νωρίς το 1-0 με γκολ του Δανού Βας (4’) και διαχειρίστηκαν έξυπνα το παιχνίδι που εξελίχθηκε με τον καλύτερο τρόπο για αυτές. Το γκολ του Αλεχάντρο Μπλάνκο έκανε το 2-0 (66’), ενώ η Γρανάδα πέτυχε το γκολ της τιμής στην εκπνοή (90’, 2-1) με σκόρερ την σημαία της Βαλένθια, Ρομπέρτο Σολδάδο. Στο -9 απο την έκτη Μπέτις και την εξάδα, ελάχιστες οι πιθανότητες της πλέον.

Εκτός ο φορ Σουάρεθ, δύσκολα ο χαφ Μίγια.

Bet Info - Γρανάδα

3/4 under 2.5 πρόσφατα.

Βιγιαρεάλ

Αγχωτική νίκη με 2-1 επί της Κάντιθ εντός έδρας σημείωσε η Βιγιαρεάλ για την 28η αγωνιστική της La Liga και μείωσε τη διαφορά της από την 5η Σοσιεδάδ στους δύο βαθμούς. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και πήραν προβάδισμα με το… καλημέρα. Ο Τζέραρντ Μορένο ευστόχησε από τα έντεκα βήματα στο πέναλτι που κέρδισε ο Παρέχο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κάρλος Μπάκα εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μορένο και με ένα πολύ καλό τελείωμα, έκανε το 2-0 στο 67ο λεπτο. Η Κάντιθ ωστόσο μείωσε άμεσα με τον Φερνάντεθ, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Εκτός ο χαφ Ιμπόρα, ανέτοιμοι ο χαφ Κοκλέν και ο μπακ Εστουπινάν.