Γρανάδα

Aνέβασε στροφές η Γρανάδα και πανηγύρισε δύο συνεχόμενες νίκες που ανέβασαν το ηθικό της ομάδας. Εντούτοις, βρέθηκε απέναντι στη Ρεάλ με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με κάτω τα χέρια (2-0) αν και πρόκειται για ματς που οι βαθμοί ήταν ουσιαστικά εκτός πλάνου. Είχε πάντως αρκετά παράπονα απο τη διαιτησία με την διοίκηση της ομάδας να κάνει λόγο για πέναλτι που δεν της δόθηκε. Είναι πάντως κοντά στις πρώτες έξι θέσεις.

Εκτός οι χαφ Μίγια και Ματσίς.

Bet Info - Γρανάδα

Απο πέντε σερί NG πρόσφατα.

Βαλένθια

Ήττα σοκ απο τη Σεβίλλη για τη Βαλένθια που γνώρισε μια «δυσκολοχόνευτη» ήττα με 1-0 εντός έδρας απο το σύνολο της Ανδαλουσίας που προηγήθηκε στο 81ο λεπτό της συνάντησης. Το πρόβλημα νοοτροπίας εμφανίστηκε ξανά για τις «νυχτερίδες» που ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο μέρος όμως δεν ευτύχησαν να βρούν δίχτυα παρά τις χαμένες ευκαιρίες και αφού δεν συνέβη κάτι τέτοιο, ξαφνικά... χάθηκαν απο το γήπεδο στην επανάληψη απο τον αγωνιστικό χώρο. Οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη οι «Νυχτερίδες», δύσκολα θα ενισχυθούν στο παζάρι.

Εκτός ο κίπερ Σίλεσεν και ο φορ Γκαμέϊρο.