Γρανάδα

Κακή εμφάνιση την προηγούμενη Κυριακή από τη Γρανάδα στην έδρα της Οσασούνα, ηττήθηκε «σβηστά» με σκορ 3-1. Για τους γηπεδούχους ήταν επιτακτική η ανάγκη για την συγκομιδή βαθμών για αυτό και μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η Γρανάδα προσπάθησε να αντιδράσει, σκόραρε στο 50 με τον Σουάρεθ χωρίς όμως να καταφέρει στην συνέχεια του ματς να κάνει την ολική επαναφορά και μάλιστα δέχτηκε και τρίτο γκολ από τον Μονκαγιόλα, 4 λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90.

Τιμωρημένος είναι ο χαφ Ετέκι, τραυματίες ο στόπερ Λοθάνο και ο μέσος Γκοναλόνς, ενώ εξέτισε ο μέσος Ερέρα.

Bet Info - Γρανάδα

Απο τέσσερα σερί over 2.5 πρόσφατα η Γρανάδα.

Θέλτα

Η Θέλτα προέρχεται από το εντός έδρας 1-1 με την Εϊμπάρ και συμπλήρωσε 4 διαδοχικές αγωνιστικές δίχως τρίποντο. Η Θέλτα ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Εϊμπάρ σε έναν αγώνα που μάλλον θα ξεχαστεί γρήγορα. Μόλις στο 9ο λεπτό ο Μέντεζ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με την ομάδα του Εντουάρντο Κουντέτ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Δεν την άφησε να χαρεί όμως η Εϊμπάρ και στο 53’ ο Μπράιαν Χιλ έφερε το ματς στα ίσα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Εξέτισε ο μέσος Σουάρεθ, προπονείται κανονικά ο πολύτιμος φορ Άσπας.