Γρανάδα

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση για την Γρανάδα που έχασε και πάλι, αυτή τη φορά με 1-0 απέναντι στην Θέλτα. Δεν πήρε καμία επιθετική προσπάθεια, έπαιξε ολοκληρωτική άμυνα και το «πλήρωσε» στο 94ο λεπτό, όταν και σκόραρε ο Ντένις Σουάρεζ. Πλέον, η ομάδα του Μορένο βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ρεκόρ 5-12 και 3 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Ντουάρτε (αμυντικός), Ετέκι (μέσος), Γκοναλόνς (μέσος) και Μαξιμιάνο (τερματοφύλακας) ενώ αμφίβολος είναι ο μακροχρόνια απών Λοθάνο (αμυντικός).

Σεβίλλη

Πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Βόλφσμπουργκ  με 1-1 για τον θεσμό του Champions League. Οι Ισπανοί αν και βρέθηκαν πίσω, κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο τέλος και πιο συγκεκριμένα στο 87ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ράκιτιτς. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Λοπετέγκι νίκησε εύκολα με 2-0 την Εσπανιόλ παρότι έπαιζε για μεγάλο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου με παίκτη λιγότερο. Πλέον, η Σεβίλλη βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-2 και 14 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Εν Νεσίρι (επιθετικός) και Ντελαινί (μέσος).