Γρανάδα

Η Γρανάδα κατάφερε να πάρει τον έναν βαθμό στο “Ραμόν ντε Καράνθα”, αλλά με βάση την εικόνα της θα μπορούσε κάλλιστα να φύγει και με άδεια χέρια. Το 1-1 κόντρα στην Κάντιθ την αδικεί βάσει αγωνιστικής εικόνας, αλλά από την αντίθετη πλευρά ο διαιτητής δεν έδωσε ένα εις βάρος της πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Χερμάν (27') και είχαν τεράστιες ευκαιρίες να πάρουν το τρίποντο. Ωστόσο, ο Αλέχο ισοφάρισε (47') και η Κάντιθ δεν πήρε ένα πέναλτι που σίγουρα θα μπορούσε να δοθεί. Η Γρανάδα έτσι, βρίσκεται στην 8η θέση με επτά βαθμούς σε τέσσερα ματς.

Ο αμυντικός Βαγιέχο και ο χαφ Σάντσεθ δύσκολα θα συμμετάσχουν. Γνωστά τα υπόλοιπα.

Bet Info - Γρανάδα

4/5 G/G προσφάτως η Γρανάδα.

Σεβίλλη

Άντεξε η Σεβίλη κόντρα στη Μπάρτσα (1-1) σε μια δύσκολη εκ των προτέρων αναμέτρηση. Ο Ντε Γιονγκ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Ανδαλουσίας στο 8ο λεπτό, αλλά ο Κουτίνιο απάντησε άμεσα μόλις σε δύο λεπτά για το 1-1 του πρώτου μέρους. Η ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν, έκανε αλλαγές και πίεσε την Σεβίλλη είχε αρκετές ευκαιρίες ωστόσο, έπεσε πάνω στον εξαιρετικό Μπόνο που κράτησε τον βαθμό για την ομάδα του μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Ο αμυντικός Κουντέ διεγνώσθη θετικός στον ιό και τέθηκε σε καραντίνα.