Γρανάδα

Σημαντικό βαθμό κατάφερε να πάρει η Γρανάδα, στην έδρα της Μπαρτσελόνα με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ντουάρτε να σκοράρει με το κεφάλι από κοντινή απόσταση. Στη συνέχεια, η ομάδα του Μορένο κλείστηκε πίσω, δέχθηκε φάσεις με συνέπεια να δεχθεί την ισοφάριση στο 90ο λεπτό. Η κατάκτηση του βαθμού στο Κάμπ Νου είναι σαν νίκη δήλωσε ο Ισπανός προπονητής μένοντας ευχαριστημένος με την εμφάνιση της ομάδας του.

Εκτός ο σημαντικός Ετέκι (μέσος) και ο μακροχρόνια απών Λοθάνο (αμυντικός).

Ρεάλ Σοσιεδάδ

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Ρεάλ Σοσιεδάδ, εντός έδρας κόντρα στην Σεβίλλη. Μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο μέρος, δημιούργησε φάσεις με τον Ογιαρθάμπαλ να είναι ωστόσο μοιραίος χάνοντας πέναλτι στο 27ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, απειλήθηκε με τον  Ρεμίρο όμως να βρίσκεται σε καλή κατάσταση αποκρούοντας όλες τις επικίνδυνες φάσεις.

Πολλά τα προβλήματα απουσιών για την Ρεάλ Σοσιεδάδ, προστέθηκαν στα ήδη υπάρχοντα ο Ίσακ (επιθετικός).