Γρανάδα

Δεύτερο σερί άστοχο αποτέλεσμα για την Γρανάδα όπου και ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Μπέτις. «Κοίταξε στα μάτια» τον αντίπαλο από το πρώτο λεπτό ωστόσο δέχθηκε γκολ πριν από την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση ισοφαρίζοντας με τον Ματσίς στο 66ο λεπτό. Το γκολ ωστόσο που καθόρισε την αναμέτρηση δίνοντας το τρίποντο στους γηπεδούχους ήρθε στο 87ο λεπτό με την ομάδα του Μαρτίνεζ να συνεχίζει να βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 44-57 και 45 βαθμούς.

Εκτός οι Σολδάδο (επιθετικός), Κένεντι (μέσος), Λοζάνο (αμυντικός), Μίγια (μέσος), Νέβα (αμυντικός) και Βαγιέχο (αμυντικός).

Ρεάλ Μαδρίτης

«Αυτοκτόνησε» η Ρεάλ Μαδρίτης η οποία πέταξε στα σκουπίδια χρυσή ευκαιρία για να βρεθεί στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2, εντός έδρας κόντρα στη Σεβίλλη. Βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, ισοφάρισε αρχικά με τον Ασένσιο στο 67ο λεπτό ενώ, έπειτα από μακρινό σουτ του Κρος, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Αζάρ αλλάζοντας την πορεία της μπάλας, δίνοντας τον βαθμό στους γηπεδούχους στο 94ο λεπτό. Σταθερά στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα παραμένει η Ρεάλ με ρεκόρ 60-26 και 75 βαθμούς.

Εκτός θα μείνουν οι Οντριοθόλα (αμυντικός), Βαράνε (αμυντικός), Μεντί (μπακ), Ράμος (αμυντικός), Λούκας (μπακ) και Καρβαχάλ (μπακ). Αμφίβολος ο Μαρσέλο (μπακ).