Γρανάδα

Προβληματική ήταν η εμφάνιση της Γρανάδα κόντρα στη Θέλτα, για την 11η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος. Μάλιστα, γνώρισε βαριά ήττα από τη Θέλτα με 3-1. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 25′ με τον Λουίς Σουάρεθ, με τη Θέλτα να απαντάει άμεσα στο 27′, με τον Νολίτο. Η ανατροπή ήρθε στο 81′ με τον Μπαέθα, ενώ το τελειωτικό χτύπημα ήρθε στο 85΄ από τον Μπελτράν.Μεσοβδόμαδα η Γρανάδα ηττήθηκε εντός έδρας με 1-0 από την Αϊντχόφεν, ωστόσο εξασφάλισε και μαθητικά την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Europa League.

Εκτός ο χαφ Μοντόρο, ο μέσος Κένεντι και ο μπακ Ντίαθ.

Bet Info - Γρανάδα

3/4 G/G & over 2.5 πρόσφατα.

Ουέσκα

Σε ένα δύσκολο τεστ, η Ουέσκα γνώρισε εντός έδρας την ήττα απο τη Σεβίλλη. Οι γηπεδούχοι παρέμειναν κάτω από τη ζώνη, χωρίς νίκη. Κακό ματς, ελάχιστες φάσεις με τους φιλοξενούμενους να έχουν το πάνω χέρι, αλλά όχι και την ουσία. Τη λύση έδωσε ο Εν-Νεσίρι στο 83ο λεπτό. Ο Μαροκινός εννέας λεπτά μετά την είσοδό του με ωραία πλασέ από πάσα του Οκάμπος διαμόρφωσε το 1-0.