Γρανάδα

Λίγες μέρες πριν υποδεχτεί τον ΠΑΟΚ για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, η ομάδα του Ντιέγο Μαρτίνεθ πέρασε με 0-1 από την ανταγωνιστική Χετάφε και ανέβηκε στα υψηλότερα πατώματα του βαθμολογικού πίνακα. Οι Ανδαλουσιανοί δέχτηκαν πίεση και στάθηκαν τυχεροί σε δύο περιπτώσεις με τον Μοντόρο να ευστοχεί σε πέναλτι (45'+2') χαρίζοντας τους τρείς βαθμούς της νίκης στην ομάδα του που κόντρα στον ΠΑΟΚ δεν έπιασε μεσοβδόμαδα καλή απόδοση και έμεινε στο 0-0.

Θετικός στο ιό ο φορ Σολδάδο.

Bet Info - Γρανάδα

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Λεβάντε

Λεβάντε και Θέλτα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, με τη Λεβάντε να μένει στη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ στο 48′ της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με πέναλτι του Ρότζερ. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 53′ η Θέλτα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με σκόρερ τον Καρέιρα. Τρεις καλές στιγμές στη συνέχεια η Λεβάντε για να «κλέψει» το τρίποντο έχοντας και ακυρωθέν τέρμα στις καθυστερήσεις δείχνει να θέλει πάντως δουλειά για να στρώσει.

Εκτός  ο  εξτρέμ Μοράλες και ο στόπερ Βούκσεβιτς.