Γρανάδα

Έπαιζε με έναν αντίπαλο που καιγόταν για τη νίκη. η Λεγκανές το ήθελε για να σωθεί, όμως η Γρανάδα άντεξε ως το φινάλε πανηγυρίζοντας έναν μεγάλο βαθμό. Η μεγάλη φάση στο ματς ήρθε στο 65ο λεπτό όταν κέρδισε πέναλτι η γηπεδούχος. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Γκερέρο ο οποίος όμως δεν κατάφερε να σκοράρει με το 0-0 να παραμένει ως το τέλος, παρότι οι γηπεδούχοι είχαν και άλλες ευκαιρίες για το γκολ της νίκης με την Γρανάδα να φεύγει από το «Μουνσιπάλ» με τον βαθμό της ισοπαλίας που της επιτρέπει να ονειρεύεται Ευρώπη.

Εκτός οι αμυντικοί Λοθάνο, Μαρτίνες και ο μέσος Γκοναλόνς.

Bet Info - Γρανάδα

4/6 goal/goal προσφάτως.

Εϊμπάρ

Η Έιμπαρ ήταν εκείνη που πήρε αυτό που ήθελε από την αναμέτρηση  με τη Βαλένθια επικρατώντας με 1-0. Κάπως έτσι, έφτασε τους 32 βαθμούς και αύξησε την διαφορά της στους πέντε πόντους από την 18η Μαγιόρκα. Η Έιμπαρ πήρε κεφάλι στο σκορ από το 15ο λεπτό. Μετά από μία εκτέλεση κόρνερ, ο Κοντογκμπιά προσπάθησε να απομακρύνει, όμως έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της δικής του ομάδας. Από εκείνο το σημείο και μετά οι Νυχτερίδες προσπάθησαν να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό στο παιχνίδι. Το σκορ έμεινε έτσι και στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία για κάποιο τέρμα. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, αφού ο Μανγκάλα αποβλήθηκε βλέποντας τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Εκτός ο φορ Ένριχ που είναι τιμωρημένος.