Γρανάδα

Τέταρτη σερί ήττα για τη Γρανάδα, με 4-2 στην έδρα της Αλαβές. Απείλησαν ελάχιστα σε όλο τον αγώνα οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι θα πρέπει να αισθάνονται και τυχεροί που βρήκανε δύο τέρματα με τους Μολινά και Πουέρτας στο 31ο και 83ο λεπτό του αγώνα. Στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μαρτίνεζ με ρεκόρ 47-65 και 45 βαθμούς.

Εκτός οι Ντίαζ (αμυντικός), Ντουάρτε (αμυντικός), Κένεντι (μέσος), Λοζάνο (αμυντικός), Μίγια (μέσος), Νέβα (αμυντικός), Κουίνι (αμυντικός) και Βαγιέχο (αμυντικός).

Χετάφε

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πάρει η Χετάφε, με 2-1 εντός έδρας κόντρα στη Λεβάντε. Κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να μην μπλέξει την τελευταία αγωνιστική η γηπεδούχους ομάδα που άνοιξε το σκορ με τον Αλένα στο 13ο λεπτό και παρότι ισοφαρίστηκε πριν την λήξη του πρώτου μέρους, είχε και πάλι απάντηση με τον Κούμπο στο 84ο λεπτό. Πλέον, η ομάδα του Μπορντάλας Χιμένεζ βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 28-43 και 37 βαθμούς.

Εκτός οι Ανχέλ (επιθετικός), Αραμπαρί (μέσος), Ποβέδα (επιθετικός) και Τιμόρ (μέσος).