Γρανάδα

Η Γρανάδα είναι καλύτερη ομάδα απο τη Μαγιόρκα, αυτό είναι γνωστό. Γνωστό είναι επίσης πως ήθελε τη νίκη ώστε να προλάβει το τρένο της επτάδας απέχοντας μόλις ένα βαθμό απο τη Χετάφε πλέον. Οι γηπεδούχοι έπαιζαν την κατηγορία και σίγουραθ έβαζαν δύσκολα στη Γρανάδα. Οι της Μαγιόρκα άνοιξαν το σκορ νωρίς με γκολάρα στην κόντρα από τον Κούτσο Ερνάντες, όμως δεν άντεξαν αφού στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ντίαθ με δυνατό σουτ ισοφάρισε και στην επανάληψη ο Φερνάντεθ (69’) με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2 ρίχνοντας στην Segunda Division την Μαγιόρκα.

Τιμωρημένος ο φορ Ματσίς.

Bet Info - Γρανάδα

Απο τέσσερα σερί goal/goal & over 2.5.

Αθλέτικ Μπιλμπάο

Τριτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Μπιλμπάο, αυτή τη φορά απο τη Λεγκανές εντός έδρας με 2-0. Στο 22ο λεπτό ο Σιμόν δέχθηκε την απευθείας κόκκινη κάρτα και έτσι η Μπιλμπάο αναγκάστηκε να αγωνιστεί για 70 και πλέον λεπτά με παίκτη λιγότερο. Είχαν φάσεις για το προβάδισμα οι «Βάσκοι», στα δέκα τελευταία λεπτά η Λεγκανές «χτύπησε» δύο φορές! Έχοντας 51 βαθμούς είναι στο -3 απο τη Χετάφε και περιμένει πράγματα και θαύματα για... Ευρώπη.