Γρανάδα

H Γρανάδα τερμάτισε 7η στο πρωτάθλημα της περασμένης σεζόν. Έτσι, συμμετέχει στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ ενώ πέρασε αέρας την αλβανική Τέουτα. Πάντως στο πρωτάθλημα εκκίνησε με το δεξί, καθώς «καθάρισε» τη Μπιλμπάο με 2-0 . Το ματς δεν είχε… τρελό ρυθμό, με τους Βάσκους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Αμφότερες οι ομάδες είχαν τις στιγμές τους, με τη γηπεδούχο Γρανάδα να βρίσκει δίχτυα στο 45′, αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Μόλις τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Γρανάδα άνοιξε το σκορ. Δράστης ο Γιάνχελ Ερέρα ενώ στο 53′ σημειώθηκε το 2-0. Σκόρερ αυτή τη φορά ήταν ο Λουίς Μιλά που έμελλε με αυτό το γκολ να κρίνει την έκβαση του αγώνα.

Αμφίβολος μόνο ο αμυντικός Λοθάνο.

Bet Info - Γρανάδα

4/5 NG πρόσφατα.

Αλαβές

Ηττήθηκε στην πρεμιέρα εντός έδρας η Αλαβές με γκολ όμως στις καθυστερήσεις αν και το τελικό 0-1 κρίνεται δίκαιο, μιας και η Μπέτις ήταν σαφέστατα ανώτερη απο την Αλαβές που ήθελε αλλά έδειχνε πως δεν μπορούσε. Μπορεί η Αλαβές με τον στόπερ Λεζέν να δυναμώνει κάπως την αμυντική της γραμμή εντούτοις έχει πολλά θέματα στο ρόστερ.