Γουότφορντ

Έβαλε πολλούς αναπληρωματικούς στο σχήμα ο Χίσκο δεχόμενος τον αποκλεισμό με -1, εντός έδρας κόντρα στην Στόουκ για το Λιγκ Καπ. Στα του πρωταθλήματος, τα «ελάφια πήραν μία εμφατική νίκη, με 3-1 στην έδρα της Νόριτς. Ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι στην αναμέτρηση, σκόραραν οι Ντένις και Σαρ δίνοντας σημαντικό τρίποντο. Πλέον, η «αρμάδα» του Ισπανού κόουτς βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-8 και 6 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Μπάχμαν (τερματοφύλακας) και Πέδρο (επιθετικός).

Νιούκαστλ

Σε ένα ματς «ροντέο», νιουκάστλ και Λιντς αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ οι γηπεδούχοι στο 13ο λεπτό, κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με ένα πολύ όμορφο γκολ του Σεντ Μαξιμίν στο 43ο λεπτό. Παρότι η αναμέτρηση είχε πάρα πολλές φάσεις, καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της νίκης. Πλέον, η ομάδα του Μπρους βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-13 και 2 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Ντουμπράβκα (τερματοφύλακας), Ντάμετ (αμυντικός), Λασκέλς (αμυντικός), Σέλβι (μέσος) και Γουίλσον (επιθετικός). Αμφίβολος ο σημαντικός Γουίλοκ (επιθετικός).