Γουότφορντ

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Γουότφορντ στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Αήττητη για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η ομάδα του Πίρσον, μπορεί να μην έπεισε με την εμφάνιση της ωστόσο κατάφερε να βρει το γκολ που έψαχνε με τον Ντελοφέου στο 27ο λεπτό και να πάρει έναν υπερπολύτιμο βαθμό σε μία δύσκολη έδρα. Σταθερά στην ζώνη του υποβιβασμού τα «ελάφια» με ρεκόρ 12-33 και 13 βαθμούς.

Συμπλήρωσε κάρτες ο βασικός Ντουκουρέ (μέσος) και θα απουσιάσει. Πρεντλ (μέσος) και Κλέβερλι (μέσος) συνεχίζουν απόντες, αμφίβολος ο σημαντικός Σαρ (επιθετικός) με τις πιθανότητες ωστόσο να είναι υπέρ του. Εκτός παραμένει και ο βασικός Χοσέ Χολέβας (μπακ) με τραυματισμό στον αστράγαλο.

Αστον Βίλα

Επιτέλους νίκη στο πρωτάθλημα για την Άστον Βίλα, με 1-0 εντός έδρας κόντρα στην κατώτερη Νόριτς. Κακό πρώτο μέρος, στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό με τον Χουριχέιν να σκοράρει στο 64ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Γκρίλις. Η ομάδα του Σμιθ πλέον βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 25-33 και 18 βαθμούς.

Θα απουσιάσει για πολλούς μήνες ο βασικότατος ΜακΓκίν (μέσος), δεν επηρεάζει η απουσία του Στιρ (τερματοφύλακας).