Γουλβς

Για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα η Γουλβς έδειξε αδυναμία στο να αμυνθεί και αυτό είχε ως αποτέλεσμα την ήττα με 3-2 στην έδρα της Έβερτον. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Σαίς όμως να απαντάει στο 9ο λεπτό με τους γηπεδούχους ωστόσο να βρίσκουν ξανά δίχτυα έπειτα από τρία λεπτά. Στο δεύτερο ημίχρονο την ισοφάριση την πραγματοποίησε ο Χιμένεθ με τον Ριτσάρλισον ωστόσο να πιάνει όμορφη κεφαλιά στο 80ο λεπτό καθορίζοντας και το τελικό σκορ.

Τιμωρημένος ο βασικός Μπολί (στόπερ) θα λείψει ο αναντικατάστατος Ντόχερτι (μπακ).

Τσέλσι

Απογοήτευσε για ακόμα μία αγωνιστική η Τσέλσι η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2, εντός έδρας απέναντι στην νεοφώτιστη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, πίεσε και βρήκε σκορ με τον Έιμπραχαμ στο 19ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του στο 43ο λεπτό και όλα έμοιαζαν τελειωμένα με τους φιλοξενούμενους όμως να μην έχουν πει την τελευταία λέξη στην αναμέτρηση. Ο Ρόμπισον με όμορφο σουτ μείωσε στο 46ο λεπτό ενώ ο Ζουμά με αυτογκόλ έπειτα από λάθος αμυντική τοποθέτηση του Αθπιλικουέτα, έδωσε τέλος στις ελπίδες για νίκη.

Επέστρεψαν στις προπονήσεις οι Οντόι (μέσος) και Ρούντιγκερ (στόπερ) ωστόσο αναμένεται να μείνουν εκτός αρχικού συστήματος. Πάγια εκτός ο Λόφτους Τσικ (μέσος), αμφίβολοι οι σημαντικοί Καντέ (μέσος), Κόβασιτς (μέσος), Έμερσον (μπακ) και Πέδρο.