Γουλβς

Δεν κατάφερε να ξεκινήσει με τρίποντο στον πάγκο της Γουλβς ο Λάγκε καθώς η ομάδα του ηττήθηκε με 1-0, στην έδρα της Λέστερ. Παρότι ήταν απειλητική μπροστά από την αντίπαλη εστία, δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα ενώ το σκορ καθόρισε από το 41ο λεπτό ο Βάρντι με ένα δύσκολο σουτ στην εστία του Σα. Ο Πορτογάλος τεχνικός πρέπει να αλλάξει πολλά στην ομάδα του, κυρίως στο αμυντικό κομμάτι.

Εκτός οι Μπολί (αμυντικός), Μπουένο (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Πέδρο Νέτο (επιθετικός), Μοσκουέρα (μέσος) και Ποντένσε (μέσος).

Τότεναμ

Έπαιξε με πολλούς αναπληρωματικούς και το «πλήρωσε» ο Σάντος καθώς ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Πάκος Φερέιρα για τα προκριματικά του Conference League. Στα του πρωταθλήματος, η Τότεναμ νίκησε στο ντέρμπι απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, εντός έδρας με 1-0. Έπαιξε σωστή άμυνα σε όλη τη διάρκεια ενώ «χτύπησε» στην αντεπίθεση με τον Σον να σκοράρει στο 55ο λεπτό διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ.

Εκτός ο Ντομπελέ (μέσος) που δεν υπολογίζεται από τον Σάντος, ερωτηματικό αποτελεί ακόμα για την ομάδα ο Κέιν (επιθετικός) καθώς ο Άγγλος φορ δεν έχει πάρει κάποια απόφαση σχετικά με το μέλλον του.