Γουλβς

Αν και δεν έπεισε με την εμφάνιση της, η Γουλβς κατάφερε να πάρει νίκη-πρόκριση επί του Ολυμπιακού στην Αγγλία με 1-0. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το λάθος κοντρόλ του Άλεν με τον Ποντένσε να ανατρέπεται και τον Χιμένεθ να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα στο 9ο λεπτό. Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ρούι Πατρίσιο ο οποίος έκανε πολλές και κρίσιμες επεμβάσεις, «προβληματίζει» ο τραυματισμός του Τζόνι. Οι «λύκοι» θα προσπαθήσουν να πάρουν την πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League στο ουδέτερο «MSV Arena» χωρίς φυσικά την παρουσία φιλάθλων.

Μοναδική και σημαντική απουσία είναι αυτή του Τζόνι (αμυντικός).

(3-5-2): Μουτίνιο - Σάις, Κόαντι, Μπολί - Βινάγκρε, Νέβες, Μουτίνιο, Ντεντόκερ, Ντόχερτι - Χιμένεθ, Τραορέ.

Σεβίλλη

Ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και έτσι η Σεβίλλη δίκαια νίκησε με 2-0 την Ρόμα στο ουδέτερο Ντούισμπουργκ παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση στους «4» της διοργάνωσης. Η ομάδα του Λοπετέγκι άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Ρεγκιλόν ενώ διπλασίασε τα τέρματα με τον Εν Νεσιρί στο 44ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, οι Ισπανοί «ρίξανε» τον ρυθμό παίρνοντας έτσι την πολυπόθητη πρόκριση όπως άλλωστε το έχει καταφέρει αρκετές φορές τα τελευταία χρόνια.

Εκτός ο αναπληρωματικός Κορτσιά (αμυντικός) και ο σημαντικός Γουντέλτζ (μέσος).

(4-3-3): Μπουνού - Νάβας, Κάρλος, Κουντέ, Ρεγκιλόν - Τζόρνταν, Φερνάντο, Μπανέγκα - Σούσο, Εν Νεσιρί, Οκάμπος.