Γουλβς

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα η Γουλβς που νίκησε με 1-0, στην έδρα της Σαουθάμπτον. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν σωστή άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης καταφέρνοντας να πετύχει το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα, με προσωπική ενέργεια του Χιμένεζ στο 61ο, μετά από μακρινή μπαλιά του Σα. Πλέον, η ομάδα του Λάγκε βρίσκεται στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-5 και 6 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Μπουένο (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Νέτο (επιθετικός) και Μοσκουέρα (μέσος). Αμφίβολος ο Αιτ Νουρί (μπακ).

Νιούκαστλ

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τη Νιουκάστλ, αυτή τη φορά με 1 στην έδρα της Γουότφορντ. Σε ένα μοιρασμένο ματς, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Λόνγκσταφ στο 23ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα, η ομάδα του Μπρους δέχθηκε αρκετές φάσεις με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να σκοράρει στο 72ο λεπτό. Πλέον, οι «καρακάξες» βρίσκονται στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-14 και 3 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός ο Ντάμετ (αμυντικός), αμφίβολοι οι Ντουμπράβκα (τερματοφύλακας), Λασέλς (αμυντικός), Σέλβι (μέσος), Γουίλσον (επιθετικός) και Γούντμαν (τερματοφύλακας).