Γουλβς

Αν και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, η Γουλβς αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ. Άνοιξε το σκορ με τον Σίλβα στο 47ο λεπτό, δέχθηκε την ισοφάριση στο 62ο λεπτό δίχως να μπορέσει να βρει απάντηση. Πλέον, η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 33-46 και 42 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Τζόνι (μπακ), Χιμένεζ (επιθετικός), Μάρσαλ (αμυντικός) και Νέτο (μέσος). Αμφίβολος ο Μπολί (αμυντικός) . Έτοιμη οι Μουτίνιο (μέσος) και Αιτ Νουρί (μπακ).

Μπράιτον

Επιτέλους νίκη κατάφερε να πάρει η Μπράιτον, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στη Λιντς. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 14ο λεπτό με τον Γκρος, απείλησε σε όλο το ματς δίχως να απειληθεί καταφέρνοντας να βρει και δεύτερο τέρμα με τον Γουέλμπεκ στο 79ο λεπτό. Ανέβηκε στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Πότερ με ρεκόρ 35-39 και 37 βαθμούς.

Αμφίβολος ο Λαλάνα (μέσος), εκτός οι Λάμπτει (μπακ), Μαρτς (μέσος) και Αντουάν (επιθετικός).