Γουλβς

Τεράστια νίκη πανηγύρισε η Γουλβς, στην έδρα της Τότεναμ με 3-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ντόχερτι όμως δέχθηκε και πάλι γκολ με φοβερό σουτ του Οριέρ στο 45ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η «αρμάδα» του Εσπιρίτο ήταν καταιγιστική με τους Γιότα και Χιμένεθ να ολοκληρώνουν την ανατροπή στο 57ο και 73ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Πορτογάλου προπονητή βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 41-34 και 42 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Ανταμά Τραορέ (εξτρέμ) και Τζόνι (μπακ).

Μπράιτον

Παρέμεινε για ακόμα ένα ματς χωρίς νίκη η Μπράιτον η οποία αυτή την φορά έχασε με 1-0, εντός έδρας με αντίπαλο την Κρίσταλ Πάλας. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν ποτέ να επιβάλουν τον ρυθμό τους στην αναμέτρηση με το νικητήριο γκολ να έρχεται στο 70ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Πότερ βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 32-40 και 28 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Ιζκιέρδο (επιθετικός).