Γουλβς

Δεύτερη σερί νίκη για την Γουλβς, με 1-0 εντός έδρας κόντρα στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Το πρώτο του γκολ με την φανέλα των «λύκων» κατάφερε να πετύχει ο Γουίλιαν Ζοσέ στο 59ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Τραορέ. Δεν δέχθηκε πολλές επικίνδυνες φάσεις η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος, θα λέγαμε ότι ήταν μία εύκολη επικράτηση. Πλέον, η «αρμάδα» του Πορτογάλου τεχνικού βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 32-41 και 41 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Χιμένεζ (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Μάρσαλ (αμυντικός), Νέτο (επιθετικός) και Νέβες (μέσος).

Μπέρνλι

Άλλη μία ήττα για την Μπέρνλι, αυτή τη φορά με 3-1 στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Κατάφερε να ελέγξει την αναμέτρηση στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο αν και βρέθηκε αρχικά πίσω βρήκε την ισοφάριση στο 50ο λεπτό με τον Ταρκόφσκι. Από εκεί και έπειτα συνέχισε να παίζει αμυντικά «πληρώνοντας το» με δύο τέρματα από τους Γκρίνγουντ και Καβάνι, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ. Πλέον, η ομάδα του Ντάις βρίσκεται στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-45 και 33 βαθμούς.

Επιστρέφει ο βασικός Πόουπ (τερματοφύλακας), εκτός συνεχίζουν να βρίσκονται οι Μπαρνς (επιθετικός), Μπρέιντι (μέσος) και Λονγκ (αμυντικός).