Γουλβς

Επιστροφή στις νίκες για την Γούλβς, αυτή την φορά με 2-1 στην έδρα της Νόριτς. Αρχικά οι «λύκοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ και πιο συγκεκριμένα στο 17ο λεπτό, ανέβασαν αγωνιστικό ρυθμό στο δεύτερο με αποτέλεσμα να κάνουν και την ανατροπή με τους Σαίς και Χιμένεθ να χρίζονται σκόρερς στο 60ο και 81ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-22 και 27 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο σημαντικός Μπολί (στόπερ), δεν επηρεάζει η απουσία του Γκιμπς - Γουάιτ (μέσος).

Μάντσεστερ Σίτι

Μία πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο έκανε η Μάντσεστερ Σίτι, νικώντας την Λέστερ, εντός έδρας με 3-1. Μπορεί η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα να αντιμετώπισε προβλήματα με το παιχνίδι αντεπιθέσεων της Λέστερ, ωστόσο στην συνέχεια ισορρόπησε το κενό μεταξύ άμυνας και μεσαίας γραμμής με τους Μάρεζ και Γκουντογκάν να δίνουν προβάδισμα στους «πολίτες». Σε χαμηλό τέμπο το δεύτερο ημίχρονο, ο Ζεζούς έγραψε το τελικό σκορ. Σταθερά στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 50-20 και 38 βαθμούς.

Λαπόρτ (στόπερ), Σανέ (επιθετικός) παραμένουν εκτός. Αμφίβολοι οι επίσης σημαντικοί Στόουνς (στόπερ), Σίλβα (μέσος) και Γκουντογκάν (μέσος).