Γουλβς

Δεύτερη σερί ήττα δέχθηκε η Γούλβς, αυτή τη φορά με 1-0, εντός έδρας κόντρα στη Τότεναμ. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ καθώς ο Σα έπεσε στα πόδια του Ντέλε Άλι με τον Άγγλο μέσο μάλιστα να σκοράρει από τα έντεκα βήματα στο 9ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα, οι «λύκοι» δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα έχοντας πολλές χαμένες ευκαιρίες. Στα του Λιγκ Καπ, η ομάδα του Λάγκε «ξεμπούκωσε» νικώντας με 4-0 στην έδρα της Νότιγχαμ. Εύκολο απόγευμα για τους φιλοξενούμενους με τους Σάις, Ποντένσε, Τρινκάο και Γκιμπς-Γουάιτ να σκοράρουν.

Σίγουρα εκτός οι Νέτο (επιθετικός), Γιόνι (μπακ) και Μπουένο (επιθετικός). Αμφίβολοι οι Μπολί (αμυντικός) και Μοσκέρα (μέσος).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Δεν μπόρεσε να «χτίσει« σερί νικών η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην έδρα της Σαουθάμπτον. Ο Φρεντ με αυτογκόλ στο 30ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους «αγίους, η απάντηση ήρθε με τον Γκρίνγουντ στο 55ο λεπτό δίχως οι φιλοξενούμενοι να καταφέρουν να σκοράρουν άλλο τέρμα στην αναμέτρηση. Στα μεταγραφικά, η επιστροφή του Κριστιάνο Ρονάλντο στο σπίτι του είναι γεγονός με τους Μπρούνο Φερνάντες, Βαράν και Ράσφορντ να δηλώνουν ευτυχισμένοι που θα συνεργαστούν με τον Πορτογάλο σταρ.

Σίγουρα εκτός οι Χέντερσον (τερματοφύλακας), ΜακΤομινέι (μέσος), Ράσφορντ (επιθετικός), Ρονάλντο (επιθετικός) και Τέγες (μπακ). Αμφίβολοι οι Μπαιγί (αμυντικός), Καβάνι (επιθετικός) και Τζόουνς (αμυντικός).