Γουλβς

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Γουλβς, αυτή τη φορά με 1-0 στην έδρα της Έβερτον. Δεν μπόρεσε να βρει κάποιο γκολ σε έναν ισορροπημένο αγώνα. Οι «λύκοι» βρίσκονται σταθερά στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 35-50 και 45 βαθμούς. Την παρασκευή, ο Νούνο Εσπιρίτο Σάντος ανακοίνωση πως την ερχόμενη χρονιά δεν θα βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας μετά από τέσσερα επιτυχημένα χρόνια στον πάγκο της ομάδας.

Εκτός οι Χιμένεζ (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Νέτο (επιθετικός), Οτασοβιέ (μέσος) και Ποντένσε (μέσος).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Δεν μπόρεσε για ακόμα μία αγωνιστική να πάρει νίκη στο πρωτάθλημα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθώς, αυτή τη φορά, αναδείχθηκε ισόπαλη, μπροστά στους οπαδούς της με 1-1 κόντρα στη Φούλαμ. Καταπληκτικό γκολ κατάφερε να πετύχει ο Καβάνι στο 15ο λεπτό όταν και κρέμασε τον αντίπαλο γκολκίπερ από μακρινή απόσταση, στο δεύτερο μέρος, οι «κόκκινοι διάβολοι» έδειξαν σημάδια χαλάρωσης με αποτέλεσμα να δεχθούν τέρμα στο 76ο λεπτό. Η ομάδα του Σόλσκιερ παραμένει στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 71-43 και 71 βαθμούς.

Εκτός οι Τζόουνς (αμυντικός), Μαγκουάιρ (αμυντικός) και Μαρσιάλ (επιθετικός). Αμφίβολοι οι Φρεντ (μέσος), Τζέιμς (μέσος) και ΜακΤομινέι (μέσος).