Γουλβς

Πολύ σημαντική νίκη με 2-1 κατάφερε να πάρει η Γουλβς, στην έδρα της Σαουθάμπτον. Αν και βρέθηκε πίσω στο πρώτο μέρος, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ των Νέβες και Νέτο στο 53ο και 66ο λεπτό του αγώνα. Μόλις η δεύτερη νίκη στα τελευταία έντεκα ματς πρωταθλήματος για την ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος που φαίνεται φέτος να έχει «πληγωθεί» από τις απουσίες, δίχως να καταφέρνει να δείχνει το ίδιο πρόσωπο με αυτό που παρουσίαζε την περσινή αγωνιστική περίοδο. Πλέον, οι «λύκοι» βρίσκονται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 25-32, έχοντας 30 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Μπολί (αμυντικός), Ποντένσε (μέσος) και Χιμένεθ (επιθετικός).

Λίντς

Δίχως να πραγματοποιήσει καλή εμφάνιση, η  Λιντς δέχθηκε την ήττα με 4-2 στην έδρα της Άρσεναλ. Πολλά τα αμυντικά κενά για τους φιλοξενούμενους που της «κόστισαν» και οι λάθος υπολογισμοί του τερματοφύλακα Μεσλιέ. Δέχθηκε τρία γκολ στο πρώτο μέρος ενώ στο δεύτερο, αν και έβγαλε αντίδραση με τα γκολ των Στρούγιτς και Κόστα δεν κατάφερε εν τέλει να πάρει κάτι από τον αγώνα. Πλέον, η ομάδα του Μπιέλσα βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 40-42 και 32 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Μπεράρντι (αμυντικός), Φόρσοου (μέσος), Κοχ (μέσος), Γιορέντε (αμυντικός), Ροντρίγκο (επιθετικός) και Ποβέντα (επιθετικός).