Γουλβς

Δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική σε κανένα σημείο του αγώνα και έτσι δέχθηκε πικρή ήττα με 3-0 στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτυ. Όλα πήγαν στραβά για τους «Λύκους» που είδαν τον Μπολί να κάνει σκληρό τάκλιν και να αφήνει την ομάδα του με 10 παίκτες μόλις στο 19ο λεπτό. Έπεσε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Εσπιρίτο με ρεκόρ 23-28 και 29 βαθμούς.

Μοναδικός απών της αναμέτρησης ο Μπολί (στόπερ), ο οποίος είναι τιμωρημένος.

Λέστερ

Ήττα σοκ για την Λέστερ που έδειξε ξεκάθαρα ότι οι «Αλεπούδες» είναι ομάδα που δεν μπορεί να κρατήσει το μομέντουμ. Οι γηπεδούχοι έχασαν, εντός έδρας από την Σαουθάμπτον με 2-1. Βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στο ημίχρονο και ενώ οι «Άγιοι» έπαιζαν με 10 παίκτες. Το γκολ του Εντιντί στο 58ο λεπτό δεν άλλαξε κάτι από την αναμέτρηση και έτσι η ομάδα του Πιέλ δεν κατάφερε να πάρει κανένα βαθμό απέναντι σε έναν υποδεέστερο αντίπαλο. Στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η Λέστερ με ρεκόρ 26-25 και 31 βαθμούς.

Συνεχίζει εκτός ο Άμαρτι. Δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα για την ομάδα του Γάλλου κόουτς.