Γουλβς

Σημαντικό τρίποντο κατάφερε να πάρει η Γουλβς, με 2-1 εντός έδρας απέναντι στην Άρσεναλ. Αν και «σφυροκοπήθηκε» ανελέητα στο πρώτο μέρος από τον αντίπαλο, κατάφερε να βρει γκολ με πέναλτι του Νέβες στο 48ο λεπτό ενώ παράλληλα απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα. Μία «βολίδα» του Μουτίνιο στο 49ο λεπτό έβαλε μπροστά τους «λύκους» δίχως να χάσουν το προβάδισμα για το υπόλοιπο της αναμέτρησης αν και δέχονταν συνεχείς απειλές από την ομάδα του Αρτέτα. Πλέον, η «αρμάδα» του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος βρίσκεται στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 23-31 και 26 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Χιμένεζ (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Αιτ Νουρί (μπακ) και Μάρσαλ (αμυντικός). Αμφίβολος χωρίς τις πιθανότητες να είναι υπέρ του ο βασικός Σαίς (αμυντικός).

Λέστερ

Καλή εμφάνιση στο πρώτο μέρους που έδωσε και νίκη για την Λέστερ, με 2-0 στην έδρα της Φούλαμ. Οι «αλεπούδες» κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ στο 17ο λεπτό με τον Ιχεανάτσο ενώ ο Τζάστιν στο 44ο λεπτό έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Ρότζερς προτίμησε να κάνει διαχείριση του σκορ κάτι που κατάφερε κλείνοντας πολύ σωστά ότι διαθέσιμο χώρο υπήρχε μην αφήνοντας τον αντίπαλο να απειλήσει. Σταθερά στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα η Λέστερ με ρεκόρ 39-25, έχοντας 42 βαθμούς.

Επιστρέφει ο σταρ Βάρντι (επιθετικός), αμφίβολος ο σημαντικός Ντιντί (μέσος), σίγουρα εκτός οι Φοφανά (αμυντικός), Καστάνιε (μπακ), Μόργκαν (αμυντικός) και Πράετ (μέσος).