Γουλβς

Ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στην αναμέτρηση ωστόσο δεν κατάφερε να νικήσει την Νιουκάστλ, εντός έδρας, με το τελικό 1-1 να αφήνει μία «πικρή» γεύση στους γηπεδούχους. Πραγματοποίησαν πολλές φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία οι «λύκοι» με τον Ντάρλοου ωστόσο να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα. Εν τέλει, το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε με όμορφο σουτ ο Χιμένεθ με την ισοφάριση παρόλα αυτά να έρχεται εννιά λεπτά αργότερα έπειτα από κακό υπολογισμό του Πατρίσιο στο φάουλ του Μέρφι. Στην 9η θέση βρίσκεται πλέον η «αρμάδα» του Νούνο Εσπιρίτο, με ρεκόρ 6-8 και 10 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο μακροχρόνιος Γιόνι Κάστρο (μπακ).

Κρύσταλ Πάλας

Έμεινε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη η Κρίσταλ Πάλας η οποία νίκησε αυτή την φορά με 2-1 στην έδρα της Φούλαμ. Εξαιρετική στην αντεπίθεση, η ομάδα του Χότζον κατάφερε να προηγηθεί με τον Ρίντεβαλντ στο 8ο λεπτό μετά από όμορφη μπαλιά «τρύπα» του Ζαχά ενώ στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και πάλι γκολ με τον Ζαχά αυτή την φορά στο 64ο λεπτό. Το σκορ διαμόρφωσε με φοβερό σουτ ο Κέρνι στο 95ο λεπτό, στην 8η θέση πλέον οι «αετοί» με ρεκόρ 8-9 και 10 βαθμούς.

Επιστρέφουν οι ΜακΚάρθι (μέσος), Αγιού (επιθετικός) και Τόμκινς (αμυντικός), χτύπησε ωστόσο φαίνεται ότι θα βρίσκεται κανονικά στην αποστολή ο Ρίντεβαλντ (μέσος), παραμένουν εκτός οι Μπάτλαντ (τερματοφύλακας), Χένεσει (τερματοφύλακας), Φέργκιουσον (αμυντικός), Κέιχιλ (στόπερ) και Γουίκμαν (επιθετικός).