Γουλβς

Αν και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, η Γουλβς δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη στην έδρα της Μπέρνλι όπου και αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες και κατάφεραν να προηγηθούν με τον πανέμορφο βολέ του Χιμένεθ στο 76ο λεπτό με την ισοφάριση ωστόσο να έρχεται ένα λεπτό πριν την λήξη της αναμέτρησης και ενώ οι «λύκοι» διαμαρτύρονται πως κακός δόθηκε το πέναλτι. Πλέον η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο βρίσκεται στην 7η θέση με ρεκόρ 49-38 και 56 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες.

Κρύσταλ Πάλας

Πλήρως αδιάφορη για ένα ακόμα ματς η Κρίσταλ Πάλας, δέχθηκε την ήττα με 2-0 εντός έδρας από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι γηπεδούχοι αρκέστηκαν και πάλι σε ένα παιχνίδι άμυνας δίνοντας ελεύθερους χώρους στον αντίπαλο με αποτέλεσμα να το «πληρώσουν στο 46ο και 78ο λεπτό. Σταθερά στην 14η θέση βρίσκεται η ομάδα του Χότζον με ρεκόρ 30-47 και 42 βαθμούς, έχει εξασφαλίσει εδώ και καιρό την παραμονή της στην κατηγορία.

Μπεντέκε (επιθετικός), Κέιχιλ (αμυντικός), Τόμκινς (αμυντικός) και Βαν Άανχολτ (αμυντικός) αποτελούν σημαντικές απουσίες.