Γουλβς

Κατάφερε να είναι ανταγωνιστική μόνο για είκοσι λεπτά η Γουλβς η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 από την Έβερτον. Βρέθηκε πίσω στο σκορ ωστόσο βρήκε πολύ γρήγορα την απάντηση στο 14ο λεπτό έπειτα από γύρισμα του Νουρί στην περιοχή και ψύχραιμο πλασέ του Νέβες. Από εκεί και έπειτα απείλησε ελάχιστα, ο αντίπαλος ανέβασε τις γραμμές του και έτσι κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά του Κιν διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Πλέον η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 19-26 και 22 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Χιμένεθ (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Μαρσάλ (αμυντικός) και Ποντένσε (μέσος) ενώ αμφίβολος είναι ο ημιβασικός Μπολί (αμυντικός).

Γουεστ Μπρομ

Αποκλεισμό από την συνέχεια του FA Cup δέχθηκε η Γουέστ Μπρομ, στα πέναλτι από την Μπλάκπουλ και ενώ η κανονική διάρκεια βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Αλαρντάις ηττήθηκε εντός έδρας με 4-0, απέναντι στην Άρσεναλ μία ημέρα την δεύτερη μέρα του χρόνου. Ουδέποτε κατάφερε να γίνει απειλητική, τα πολλά αμυντικά κενά δεν διορθώθηκαν για ακόμα ένα ματς με την «αρμάδα» του Άγγλου τεχνικού να παραμένει στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 11-39 και μόλις 8 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Γκραντ (επιθετικός) και Τάουνσεντ (αμυντικός).