Γουλβς

Έμεινε για ακόμα ένα συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη η Γουλβς στο πρωτάθλημα καθώς αυτή τη φορά ηττήθηκε με 1-0, εντός έδρας κόντρα στην Λίβερπουλ. Απείλησε και απειλήθηκε πολλές φορές η ομάδα του Εσπιρίτο η οποία δέχθηκε γκολ λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, αυτό που ξεχώρισε θα λέγαμε πως ήταν ο σημαντικός τραυματισμός του Πατρίσιο που έγινε αναγκαστική αλλαγή οδηγούμενος στο νοσοκομείο. Πλέον, οι «λύκοι» βρίσκονται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 28-38 και 35 βαθμούς.

Ξεπέρασε σχετικά γρήγορα τον τραυματισμό του ο Πατρίσιο (τερματοφύλακας) ο οποίος είναι και πάλι διαθέσιμος, εκτός παραμένουν οι βασικοί Χιμένεζ (επιθετικός) και Μάρσαλ (αμυντικός), απέκτησε τραυματισμό από τις υποχρεώσεις του με την εθνική ομάδα και δίνεται αμφίβολος ο Μουτίνιο (μέσος) ενώ ο Ποντένσε (μέσος) επέστρεψε μερικώς στις προπονήσεις με την συμμετοχή του στην αποστολή να κρίνεται την τελευταία στιγμή.

Γουέστ Χαμ

«Πέταξε στα σκουπίδια» χρυσή ευκαιρία για να πάρει τρίποντο η Γουέστ Χαμ, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3. Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τρία τέρματα στο πρώτο μέρος με τους Λίνγκαρντ, Μπόουεν και Σούτσεκ, δέχθηκαν τρία γκολ με τους Σούτσεκ και Ντόσον να βάζουν αυτογκόλ και τον Λακαζέτ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 82ο λεπτό. Πλέον, η ομάδα του Μόγες βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 45-35 και 49 βαθμούς.

Επιστρέφουν οι Φορνάλς (μέσος) και Μαζουακού (μπακ), σίγουρα εκτός παραμένουν οι Ογκμπόνα (αμυντικός), Ράντολφ (τερματοφύλακας) και Γιαρμολένκο (επιθετικός).