Γουλβς

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα δέχθηκε η Γουλβς, αυτή την φορά στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν ελάχιστες φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία, μόνο ο Νέβες κατάφερε με δικά του σουτ να γίνει δις απειλητικός με το γκολ «μαχαιριά» για τους «λύκους» να έρχεται στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Πλέον η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 45-37 και 52 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνει ο βασικός Ανταμά Τραορέ (επιθετικός) ο οποίος χτύπησε στον ώμο και αναμένεται να επιστρέψει στα τέλη Ιούλη, αμφίβολος ο ημιβασικός Πέδρο Νέτο (επιθετικός).

Έβερτον

Δεν κατάφερε να βρίσκεται στο ύψος των περιστάσεων η Έβερτον η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας απέναντι στην Σαουθάμπτον. Οι γηπεδούχοι, πραγματοποίησαν κακό πρώτο μέρος στο οποίο ωστόσο βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης έπειτα από εξαιρετική μπαλιά του Ντιν και άψογο τελείωμα του Ριτσάρλιον. Τυχερή η ομάδα του Αντσελότι καθώς ο Γουόρντ Πράους σε εκτέλεση πέναλτι σημάδεψε το δοκάρι, πλέον τα «ζαχαρωτά» βρίσκονται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 41-49 και 45 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Τοσούν (επιθετικός), Ντελφ (μέσος) και Γκαμπμίν (μέσος).