Γουλβς

Έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο στο «Emirates» και αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Άρσεναλ. Στο πρώτο ημίχρονο η Γουλβς κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησε να προηγηθεί στο 13ο λεπτό μετά από σουτ του Καβαλέιρο. Θα μπορούσε να πετύχει και άλλα γκολ στο πρώτο μέρος αλλά ο Λένο ήταν για ακόμα μία αγωνιστική εξαιρετικός και κράτησε έτσι την προβληματική Άρσεναλ στο παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος όλα άλλαξαν. Οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο την ομάδα του Εσπιρίτο και τελικά κατάφεραν να βρουν γκολ στο 88ο λεπτό έπειτα από σέντρα-σουτ του Μικιταριάν. Έτσι η Γουλβς έμεινε για 4ο συνεχόμενο παιχνίδι μακριά από τις νίκες και πλέον βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 12-13 και 16 βαθμούς.

Επιστρέφει ο Ντόχερτι (μέσος) μετά από πρόβλημα τραυματισμού στο πρόσωπο, παραμένει εκτός ο Κάστρο (στόπερ) για ακόμα ένα μήνα.

Χάντερσφιλντ

Έπαιξε καλά στο πρώτο μέρος αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει και τους τρεις βαθμούς. Έτσι αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας εναντίον της Γουέστ Χαμ. Προηγήθηκε στο πρώτο μέρος έπειτα από όμορφο σουτ  του Πρίτσαρντ στο 6ο λεπτό ενώ στην συνέχεια είχε και δοκάρι με τον Λόουι. Στο δεύτερο μέρος η Γουέστ Χαμ έβγαλε στον αγωνιστικό χώρο την ποιότητα που έχει σαν σύνολο, πίεσε και τελικά κατάφερε να σκοράρει στο 74ο λεπτό με γκολ του Φελίπε Άντερσον. Μετά και από αυτό το ισόπαλο αποτέλεσμα η Χάντερσφιλντ βρίσκεται πλέον στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-22 και μόλις 7 βαθμούς.

Μοναδικός απών από τους φιλοξενούμενους ο Λόουι (μέσος) ο οποίος ταλαιπωρείται από τραυματισμό στον ώμο και θα μείνει εκτός για μερικές ακόμα εβδομάδες.