Γουλβς

Νίκη κατάφερε να πάρει η Γούλβς στο Γιουρόπα λιγκ, εντός έδρας απέναντι στην Σλόβαν Μπρατισλάβας με 1-0 και ενώ ο Νέβες αστόχησε από την άσπρη βούλα για να κάνει την «δουλειά» των γηπεδούχων πιο εύκολη. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, οι «λύκοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι στην έδρα της Άρσεναλ με 1-1 και τον Χιμένεθ να βρίσκει ξανά δίχτυα στο 76ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-14 και 13 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζει να βρίσκεται ο σημαντικός Μπολί (στόπερ).

Αστον Βίλα

Ήττα στις λεπτομέρειες δέχθηκε η Άστον Βίλα, εντός έδρας με αντίπαλο την Λίβερπουλ (2-1). Οι γηπεδούχοι, αν και προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό με τον Τρεζεγκέτ, δεν παρουσίασαν ανάλογη εικόνα στο δεύτερο μέρος, δεχόμενοι δύο γκολ στα τελευταία εφτά λεπτά της αναμέτρησης. Στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον οι «χωριάτες» με ρεκόρ 16-18 και 11 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Γιότα (μέσος).