Γουλβς

Ακόμα μία προβληματική εμφάνιση από πλευράς Γουλβς που δέχθηκε την ήττα με 1-0 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Αρκέστηκε πάλι στα αμυντικά της καθήκοντα, απείλησε ελάχιστες φορές με κύριο εκφραστή τον Ζοσέ που ανάγκασε τον Γκουαίτα να προβεί σε δύο σημαντικές επεμβάσεις. Δέχθηκε το γκολ που καθόρισε το ματς στο 6ο λεπτό με τον Έζε, πλέον οι «λύκοι» έχουν «κατρακυλήσει» στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-30 και έχοντας 23 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν οι Μάρσαλ (αμυντικός), Χιμένεζ (επιθετικός), Γιόνι (μπακ), Νουρί (μπακ) και Σαίς (αμυντικός).

Άρσεναλ

Στο ντέρμπι, στο Λονδίνο, Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 0-0. Είχε φάσεις η αναμέτρηση δίχως όμως καμία από τις δύο ομάδες να καταφέρει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Καταπληκτική εμφάνιση από την άμυνα των γηπεδούχων καθώς «διάβασαν» σωστά τον αντίπαλο μην αφήνοντας τους Μπρούνο Φερνάντες και Ράσφορντ να απειλήσουν. Στην 10η θέση βρίσκεται η ομάδα του Αρτέτα που έχει ρεκόρ 26-20 και 31 βαθμούς. Πήρε λεπτά συμμετοχής ο Όντεγκαρντ που άφησε καλές εντυπώσεις.

Αμφίβολος ο σημαντικός Ομπαμεγιάνγκ (επιθετικός), σε καραντίνα ο βασικός Σακά (μέσος), αμφίβολοι οι Λακαζέτ (επιθετικός), Μάρι (αμυντικός), Τίρνι (μπακ) και Θεμπάγιος (μέσος).