Γουίγκαν

Έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι μακριά από τις νίκες. Αυτή την φορά, η Γουίγκαν έχασε στην έδρα της Χαλ με 2-1 σε μία αναμέτρηση όπου προηγήθηκε αλλά στην συνέχεια παρουσίασε σημάδια κόπωσης και αμυντικής αδυναμίας. Η ομάδα του Κούκ έτσι έπεσε στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 44-61 και 41 βαθμούς, μόλις στο +1 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Εκτός οι Γιάκομπς (μέσος) και ΜακΜάναμαν (επιθετικός), απουσίες που δεν επηρεάζουν τα πλάνα του προπονητή.

Νόριτς

Στραβοπάτησε εντός έδρας η Νόριτς η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη απέναντι στην υποδεέστερη Ρέντινγκ με 2-2. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο παρόλα αυτά πραγματοποίησαν ανατροπή στο 88ο λεπτό για να έρθει ένα γκολ «μαχαιριά» του Ρινομχότα στο 97ο λεπτό καθορίζοντας το τελικό αποτέλεσμα στο ματς. Σταθερά στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Φάρκε με ρεκόρ 84-50 και 85 βαθμούς.

Θα απουσιάσει ο σημαντικός Μπουεντία (μέσος) καθώς παραμένει τιμωρημένος.