Γουεστ Μπρομ

Χωρίς νίκη παραμένει την φετινή αγωνιστική περίοδο η Γουέστ Μπρομ που αυτή την φορά παρουσίασε βελτιωμένη εικόνα χωρίς ωστόσο να καταφέρει να αποφύγει την ήττα, με 1-0 στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ήταν απειλητική κυρίως στο πρώτο μέρος όμως υπέπεσε σε ένα ανόητο πέναλτι στο οποίο αν και αρχικά ο Τζόνστοουν απέκρουσε, δόθηκε επανάληψη με τον Μπρούνο Φερνάντες να σκοράρει. Πλέον η ομάδα του Μπίλιτς βρίσκεται στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-18 και 3 βαθμούς.

Βρέθηκαν θετικοί στον Covid-19 την προηγούμενη εβδομάδα οι σημαντικοί Γκιμπς (αμυντικός) και Λίβερμορ (μέσος) που όμως χθες γύρισαν αρνητικά τεστ και δίνονται αμφίβολοι, σταθερά εκτός ο σημαντικό Φιλντ (μέσος).

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Άκρως απογοητευτική η φετινή πορεία της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ καθώς αυτή την φορά ηττήθηκε και πάλι, εντός έδρας από την Γουέστ Χαμ με 1-0. Ανοιχτό παιχνίδι από τις δύο ομάδες, θα μπορούσαμε σίγουρα να δούμε παραπάνω γκολ στην αναμέτρηση όμως το τελικό σκορ διαμόρφωσε με εξαιρετικό σουτ ο Αλέ στο 56ο λεπτό. Σε «κρίση» βρίσκεται η ομάδα του Γουάιλντερ καθώς παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 4-15 και μόλις έναν βαθμό σε εννιά αγωνιστικές.

Επιστρέφει μετά τον τραυματισμό του ο σημαντικός Μουσέτ (επιθετικός), αμφίβολοι οι σημαντικοί Ο' Κόνελ (μέσος) και Στέφενς (αμυντικός), δεν αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής ο ανέτοιμος Αμπαντού (μέσος).