Γουεστ Μπρομ

Μετά από ένα μικρό αήττητο σερί, η Γουέστ Μπρομ δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 1-0 ενάντια στην Έβερτον. Αρκετά ισορροπημένη σε γενικές γραμμές η αναμέτρηση, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να βρουν το γκολ που έψαχναν στην αναμέτρηση στο 65ο λεπτό. Σκόραρε και ο Ντιανιέ στο 92ο λεπτό όμως βρισκόταν την ώρα του σουτ οριακά οφσάιντ με το γκολ του τελικά να ακυρώνεται. Σταθερά στη 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του 'Αλαρνταϊς με ρεκόρ 20-56 και 17 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών ή γενικότερα απουσίες για τους γηπεδούχους.

Νιούκαστλ

Άξιζε περισσότερα από την αναμέτρηση η Νιουκάστλ η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, εντός έδρας κόντρα στη Γουλβς. Μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, έχασε ευκαιρίες καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ στο 52ο λεπτό με τον Λασέλς. Στη συνέχεια οπισθοχώρησε και το «πλήρωσε» έπειτα από κεφαλιά του Νέβες και λάθος υπολογισμό του Ντουμπράβκα. Πλέον, η ομάδα του Μπρούς βρίσκεται στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 27-44 και 26 βαθμούς, μόλις στο +3 από την «επικίνδυνη ζώνη».

Επιστρέφουν Χέιντεν (αμυντικός) και Φερνάντεζ (αμυντικός), σίγουρα εκτός οι Αλμιρόν (μέσος), Μανκίγιο (αμυντικός), Σεντ-Μαξιμίν (μέσος), Σαρ (αμυντικός) και Γουίλσον (επιθετικός). Αμφίβολος ο σημαντικός Κραφθ (αμυντικός).