Γουεστ Μπρομ

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Γουέστ Μπρομ αυτή την φορά στην έδρα της Σουόνσι με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν αρχικά με τον ΜακΜπέρνι στο 10ο λεπτό όμως η πίεση των φιλοξενούμενων απέδωσε καρπούς και έτσι η ομάδα του Μουρ μπόρεσε και γύρισε το ματς πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τους Ντόσον και Χεγκάζι να πετυχαίνουν τα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σουόνσι πίεσε όμως δεν κατάφερε να πετύχει γκολ και έτσι έφυγε ηττημένη από την έδρα της. Στην 4η θέση της βαθμολογίας με αγώνα λιγότερο η Γουέστ Μπρομ η οποία έχει ρεκόρ 41-27 και 34 βαθμούς.

Εκτός οι Μπάρτλει (στόπερ) και Σακό (μέσος).

Μπρέντφορντ

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Μπρέντφορντ η οποία έπεσε και άλλο στην βαθμολογία έχοντας χάσει από την ποιοτική Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, εντός έδρας με 3-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης όμως πολύ γρήγορα έχασαν αυτό το προβάδισμα καθώς η Σέφιλντ μπόρεσε να πετύχει δύο γκολ σε διάστημα εννιά λεπτών. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Φλεκ στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης αλλά ο Κλάρκ με γκολ στο 72ο λεπτό έδωσε εν τέλει την νίκη στους φιλοξενούμενους. Στην 18η θέση της βαθμολογίας πλέον η ομάδα του Φρανκ με ρεκ΄ρ 30-28 και 21 βαθμούς.

Συνεχίζει εκτός ο Φορς (επιθετικός) ο οποίος αναμένεται να επιστρέψει με το καινούργιο έτος.