Γουεστ Μπρομ

Ισοπαλία σαν ήττα για τη Γουέστ Μπρομ, με 0-0 στην έδρα της Μπέρνλι. Αν και βρέθηκε από νωρίς με παίκτη λιγότερο, μετά από ανόητη κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Αζάγι στο 30ο λεπτό, συνέχισε να πιέζει χάνοντας συνεχώς σημαντικές ευκαιρίες. Δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, την μεγαλύτερη φάση την έχασε στο 78ο λεπτό όταν οι αμυντικοί της Μπέρνλι κατάφεραν να διώξουν την μπάλα μπροστά από την γραμμή του τέρματος. Σταθερά στη 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Άλαρνταϊς με ρεκόρ 19-55, έχοντας 14 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Γκιμπς (αμυντικός), Αζάγι (αμυντικός) και Σνόντγκρας (μέσος).

Μπράιτον

Δεν της πάνε καθόλου οι Δευτέρες και φάνηκε για ακόμα μία φορά όπου η Μπράιτον δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Κρίσταλ Πάλας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 27ο λεπτό, ήταν κυρίαρχη στο δεύτερο μέρος όπου και δημιούργησε πολλές επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία. Σκόραρε στο 55ο λεπτό ο Φέλτμαν, κόντρα στη ροή του αγώνα οι «γλάροι» δέχθηκαν το τέρμα που καθόρισε και την έκβαση της αναμέτρησης στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Πλέον, η «αρμάδα» του Πότερ βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-32 και 26 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός ο βασικός Μαρτς (μέσος) και ο αναπληρωματικός Αντουάν (επιθετικός), αμφίβολοι ο σημαντικός Λάμπτει (μπακ) και ο Γουέμπστερ (αμυντικός).