Γουεστ Μπρομ

Χωρίς να προβάλει καμία αντίσταση, η Γουέστ Μπρομ ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα της Σαουθάμπτον. Άνευρη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο δίχως να δείξει την παραμικρή αντίδραση. Δεν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα η ομάδα του Μπίλιτς, βρίσκεται ήδη σε πολύ δυσμενή θέση με την παραμονή να εξελίσσεται σε μία πολύ δύσκολη αποστολή αν συνεχιστούν ανάλογες εμφανίσεις.

Εκτός ο σημαντικός Ρόμπσον Κανού (επιθετικός), ερωτηματικό η συμμετοχή του βασικού Ρόμπινσον (επιθετικός).

Μπέρνλι

Το πάλεψε μέχρι ένα σημείο η Μπέρνλι η οποία ηττήθηκε επίσης, με 3-1 στην έδρα της Νιουκάστλ. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Γουέστγουντ στο 61ο λεπτό δίχως όμως να καταφέρει να αμυνθεί, δεχόμενη άλλα δύο γκολ στα επόμενα δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης. Στην τελευταία θέση βρίσκεται η ομάδα του Νταίς που δεν έχει καταφέρει να πάρει κάποιον βαθμό στις τρεις αγωνιστικές που έχει δώσει.

Σίγουρα εκτός οι Μι (στόπερ) και Κορκ (επιθετικός), αμφίβολοι οι Λούτον (αμυντικός), Πίκοκ (τερματοφύλακας) και Ροντρίγκεζ (επιθετικός).