Γουεστ Μπρομ

Σημαντική νίκη κατάφερε να αποσπάσει η Γουέστ Μπρομ, στην έδρα της Μπρέντφορντ με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, βρήκαν χώρους και μπόρεσαν να βρουν και σκορ με τον Έντουαρντς στο 51ο λεπτό. 'Ετσι πλέον η ομάδα του Σαν βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 72-48 και 67 βαθμούς.

Εκτός οι Γκίμπς (μέσος) και Φίλιπς (μέσος).

Μπέρμπιγχαμ

Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για την Μπέρμιγχαμ, αυτή την φορά στην έδρα της Πρέστον με 1-0. Το ματς σε γενικές γραμμές ήταν μοιρασμένο και χρειάστηκε ένα γκολ στο 94ο λεπτό του αγώνα για να δώσει την νίκη στους γηπεδούχους. Επικρατεί απογοήτευση στο στρατόπεδο των φιλοξενούμενων καθώς βρίσκονται στην 18η θέση με ρεκόρ 53-49 και 41 βαθμούς, μόλις πέντε βαθμούς πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού.

Μοναδικό πρόβλημα τραυματισμού αυτό του Ρόμπερτς (μέσος).