Γουεστ Μπρομ

Δεν εμφάνισε ανταγωνιστικό πρόσωπο η Γουέστ Μπρομ η οποία δέχθηκε δίκαιη ήττα με 2-0, στην έδρα της Τότεναμ. Στο πρώτο μέρος, έπαιξε ολοκληρωτική άμυνα και κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα. Παρόλα αυτά, στο δεύτερο ημίχρονο, τέσσερα λεπτά ήταν αρκετά για να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων οι γηπεδούχοι και εν τέλει τη νίκη. Σταθερά στη 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Άλαρνταϊς με ρεκόρ 18-54 και 12 βαθμούς. Αν οι γηπεδούχοι δεν δείξουν γρήγορα αντίδραση κινδυνεύουν με υποβιβασμό πολλές αγωνιστικές πριν τον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος.

Αμφίβολος ο σημαντικός Ντιανγκανά (μέσος).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Δύσκολη πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στη παράταση με 1-0 απέναντι στη Γουέστ Χαμ, χάρις σε γκολ του ΜακΤομινέι με σουτ στο 97ο λεπτό. Στα της Premier League, οι «κόκκινοι διάβολοι» σε ένα ματς «ροντέο» αναδείχθηκαν εντός έδρας ισόπαλοι με 3-3 απέναντι στην Έβερτον. Εξαιρετικό το πρώτο μέρος όπου κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων με ένα γκολ του Καβάνι και ένα εξαιρετικό σουτ του Φερνάντες. Έδειξαν αμυντική αστάθεια στο δεύτερο όπου δέχθηκαν τρία τέρματα με το τελευταίο να έρχεται λίγο πριν την λήξη της αναμέτρησης. Πλέον, η ομάδα του Σόλσκιερ βρίσκεται στη 2η θέση με ρεκόρ 48-30 και έχοντας 45 βαθμούς.

Έτοιμος να επιστρέψει ο Μπαιγί (αμυντικός), εκτός ο σημαντικός Πογκμπά (μέσος), δεν υπολογίζεται ο Τζόουνς (αμυντικός).