Γουεστ Μπρομ

Χωρίς νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς η Γουέστ Μπρομ η οποία ηττήθηκε με 3-1 στην έδρα της Άρσεναλ. Δέχθηκε πολλές φάσεις στο πρώτο μέρος με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο τέρματα, μείωσε προσωρινά στο 67ο λεπτό με τον Περέιρα με τον Γουίλιαν ωστόσο να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 90ο λεπτό. Μόλις μία χρονιά άντεξε στη μεγάλη κατηγορία η ομάδα του Άλαρνταϊς που βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 32-68 και 26 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Σνόντγκρας (μέσος) και Ιβάνοβιτς (αμυντικός).

Λίβερπουλ

Μεγαλειώδη νίκη πήρε στο ντέρμπι η Λίβερπουλ, με το εμφατικό 4-2 στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Κλοπ θύμισε κάτι από τα παλιά παίζοντας εμφατικό ποδόσφαιρο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Καλή εμφάνιση μετά από καιρό έκανε ο Φιρμίνο που έβαλε δύο τέρματα, συμπλήρωσαν το όνομα τους στον πίνακα των σκόρερ οι Ζότα και Σαλάχ. Ανέβηκε στον βαθμολογικό πίνακα η «αρμάδα» του Γερμανού τεχνικού που διατηρεί ακόμα ελπίδες για να βρίσκεται στο τέλος της σεζόν στην πρώτη τετράδα.

Εκτός οι Ντέιβις (αμυντικός), Γκόμεζ (αμυντικός), Χέντερσον (μέσος), Κάμπακ (αμυντικός), Μάτιπ (αμυντικός), Φαν Ντάικ (αμυντικός), Μίλνερ (μέσος) και Κειτά (μέσος).