Γουεστ Μπρομ

Μπόρεσε να κερδίσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Λίβερπουλ η Γουέστ Μπρομ με 1-1. Η ομάδα του Άλαρνταις βρέθηκε πίσω στο 12ο λεπτό, απειλήθηκε πολλάκις στην αναμέτρηση κατάφερε όμως να φτάσει στο γκολ με όμορφη κεφαλιά του Αζαγί στο 82ο λεπτό. Φουλ άμυνα από τα «baggies» που ωστόσο κατάφεραν να βρουν την λύση. Σταθερά στην 19η θέση βρίσκεται η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς με ρεκόρ 11-30 και έχοντας 8 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Λίβερμορ (μέσος), Τάουνσεντ (αμυντικός) και οι αναπληρωματικοί Μπάρτλει (αμυντικός) και Ρόμπσον-Κανού (επιθετικός).

Λίντς

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα, με 1-0 εντός έδρας κόντρα στην Μπέρνλι. Το σκορ στο ματς άνοιξε ο Μπάμφροντ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 5ο λεπτό έπειτα από ανατροπή του Πόουπ ενώ στην συνέχεια αν και υπήρξαν φάσεις στον αγώνα, καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει δίχτυα με τους δύο τερματοφύλακες να βρίσκονται σε εξαιρετική μέρα. Στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η «αρμάδα» του Αργεντινού κόουτς με ρεκόρ 25-30 και έχοντας 20 βαθμούς.

Εκτός σταθερά οι Μπεράρντι (αμυντικός), Κοχ (αμυντικός) και Φόρσοου (μέσος). Αμφίβολοι οι Γιορέντε (αμυντικός) και Κούπερ (αμυντικός).