Γουεστ Μπρομ

Την πρώτη της νίκη στην φετινή αγωνιστική περίοδο κατάφερε να πετύχει η Γουέστ Μπρομ, με 1-0 εντός έδρας. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε με όμορφο σουτ ο Γκάλαχερ στο 13ο λεπτό. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν με το τελικό αποτέλεσμα να μένει ως το τέλος. Παρά τους τρεις βαθμούς, η ομάδα του Μπίλιτς συνεχίζει να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού και πιο συγκεκριμένα στην 18η θέση με ρεκόρ 7-18 και 6 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Τάουνσεντ (αμυντικός) και Φιλντ (μέσος).

Κρύσταλ Πάλας

Εντός έδρας ήττα με 2-0 δέχθηκε η Κρίσταλ Πάλας, από την Νιουκάστλ. Ισορροπημένο το συγκεκριμένο παιχνίδι στο μεγαλύτερο του μέρος, τα δύο γκολ ήρθαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με τους Γουίλσον και Γιοένλιτον να σκοράρουν στο 88ο και 90ο λεπτό του αγώνα. Οι γηπεδούχοι απείλησαν ελάχιστες φορές, πλέον η ομάδα του Χότζον βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-15 και 13 βαθμούς.

Επιστρέφουν οι βασικοί Μιλιβόγεβιτς (μέσος) και Ζαχά (επιθετικός), παραμένουν εκτός οι αναπληρωματικοί Φέργκιουσον (αμυντικός), Χένεσει (τερματοφύλακας) και οι σημαντικοί Κέλι (αμυντικός) και Γουίκαμ (αμυντικός).